برنامه ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرک شهیدرجایی

توافق برای رفع محدودیت‌های گمرکی میان ایران و کره

خرداد ۲۳, ۱۳۹۵

نسخه جدید بسته حمایتی گمرک

تیر ۱۲, ۱۳۹۵

برنامه ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرک شهیدرجایی

برنامه ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرک شهیدرجایی امکان کنترل ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه کانتینر در یک روز با ایکس‌ری‌های جدید گمرک ایران از برنامه ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرکات کشور خبر داد و اعلام کرد: ایکس‌ری‌های جدید می‌توانند روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه کانتینر را بسیار دقیق و با سرعت بسیار بالا اسکن نمایند.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، ایکس‌ری‌های جدید این توانمندی را دارند تا با سرعت بالا محموله‌ها را اسکن نمایند و کاملاً استانداردهای جهانی در این ایکس‌ری‌ها رعایت شده است.
بنابراین گزارش علی کمره‌ای مشاور رئیس‌کل گمرک ایران با تأیید این مطلب گفت: در حال حاضر ۴ دستگاه ایکس‌ری برای گمرکات خریداری شده و به‌زودی در گمرکات اجرایی مستقر خواهد شد، اما ایکس‌ری‌هایی که ما شناسایی کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی برای خرید آنها هستیم می‌توانند روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ کانتینر را به دقت بسیار بالا و با سرعت زیاد اسکن نمایند.
کمره‌ای در این خصوص بیشتر توضیح داد و گفت: ما با چهار شرکت خارجی مذاکراتی انجام داده‌ایم و آنها موافقت کرده‌اند که به‌صورت BOT (اجاره به شرط تملیک) جهت تجهیز گمرکات ایران به امکانات پیشرفته کنترلی مشارکت نمایند و این مذاکرات در حال نهایی شدن است.
کمره‌ای از فراخوان شناسایی اشخاص و شرکت‌های توانمند سرمایه‌گذار در زمینه دستگاه‌های ایکس‌ری کانتینری هم خبر داد و گفت: کلیه شرکت‌های واجد شرایط داخلی که در این زمینه فعالیت داشته و دارای سوابق اجرایی مرتبط با موضوع هستند و یا دارای نمایندگی فروش بوده و تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش را دارند می‌توانند جهت همکاری با گمرک توانمندی‌های خود را به گمرک اعلام نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *