صادرات ایران به چین افزایش یافت/ رشد ۱۵ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی

خرداد ۱۳, ۱۳۹۵

برنامه ریزی برای خرید پیشرفته‌ترین دستگاه کنترلی ایکس‌ری برای استقرار در گمرک شهیدرجایی

تیر ۶, ۱۳۹۵

توافق برای رفع محدودیت‌های گمرکی میان ایران و کره

در دیدار سفیر کره جنوبی با رئیس‌کل گمرک ایران صورت گرفت توافق برای رفع محدودیت‌های گمرکی میان ایران و کره در دیدار سفیر کره جنوبی با رئیس‌کل گمرک ایران، مقدمات رفع محدودیت‌های گمرکی میان دو کشور فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، براساس توافقات صورت گرفته میان “کیم سئونگ هو” و مسعود کرباسیان همکاری‌های گمرکی کره جنوبی و ایران در بخش معرفی فعالان اقتصادی معتبر، تبادل الکترونیکی اسناد، آموزش و مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر گسترش می‌یابد.
بر این اساس کره جنوبی آمادگی خود را برای حذف کاغذ، پذیرش الکترونیکی اسناد و ارزش گمرکی کالاها اعلام کرد.
همچنین سفیر کره جنوبی اعلام کرد که مراحل امضای موافقت‌نامه همکاری‌های گمرکی با جمهوری اسلامی ایران انجام شده و این کشور آماده است تا موافقت‌نامه را اجرایی نماید.
طبق گفت‌وگوهای انجام شده، مقرر گردید دو کشور فعالان اقتصادی مجاز و معتبر خود را به یکدیگر اعلام نمایند تا انجام تشریفات گمرکی آنها در بخش واردات و صادرات بدون محدودیت صورت پذیرد.
براساس این گزارش پیشنهاد دکتر مسعود کرباسیان رئیس‌کل گمرک ایران برای تجارت مستقیم و بدون واسطه کشور ثالث با استقبال سفیر کره جنوبی همراه شد تا از جعل احتمالی و ارائه اسناد تقلبی ازجمله گواهی مبدأ پیشگیری شود.
در بخش آموزش نیز پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش منطقه‌ای امور گمرکی از سوی دکتر کرباسیان مورد استقبال سفیر کره جنوبی قرار گرفت و مقرر شد شبیه سازمان جایکای ژاپن، اقداماتی در این خصوص به‌عمل آید.
بنابراین گزارش در این دیدار مسعود کرباسیان رئیس‌کل گمرک ایران با اشاره به موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران، همسایگی آن با ۱۵ کشور را حایز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران و دیدار با مسئولان کشورمان نشان‌دهنده اهمیت روابط دوجانبه است و ما باید به‌نوبه خودمان درخصوص توسعه همکاری‌های گمرکی و کاهش معطلی‌های تجاری تلاش کنیم.
کیم سئونگ هو سفیر کره جنوبی در تهران نیر طی سخنانی گفت: ما به دنبال روابط خوب با ایران هستیم و موارد متعددی برای توسعه همکاری‌ها میان جمهوری کره و حمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
این گزارش حاکی است که حجم مبادلات ایران و کره جنوبی در سال ۹۴ با رقمی معادل ۶/۱ میلیارد دلار از رشد نسبی برخوردار و صادرات جمهوری اسلامی به این کشور با افزایش قابل‌توجهی همراه بوده است. کره جنوبی از شرکای عمده تجاری ایران محسوب می‌شود که بخش زیادی از نفت مورد نیاز خود را به ویژه پس از رفع تحریم‌ها از ایران تأمین می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *